Maraton Pisania Listów – walczymy o prawa człowieka! |15.12.

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 15 grudnia 2023 (piątek) 08:00 - 18:00

Wydział Filologiczny wspólnie z Dziennikarskim Kołem Naukowym po raz kolejny bierze udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. Przyłącz się i pomóż osobom z 11 państw, których prawa człowieka zostały złamane. Stanowisko maratonowe znajdziecie 15 grudnia (piątek) na parterze Wydziału Filologicznego, przy Auli A1.

Interesujesz się tym, co dzieje się wokół Ciebie? Jesteś wrażliwy na ludzką krzywdę? Chcesz pomóc osobie, której podobnie, jak Tobie zależy na losach naszego świata? To jest akcja dla Ciebie!

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane, a co za tym idzie – by odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.

Amnesty International

Wysyłka listu jest bardzo prosta! Nie potrzebujecie ani koperty, ani znaczka - wysyłką wszystkich apeli zajmą się studentki i studenci z DKN-u. Wystarczy, że wrzucicie swoje listy do skrzynki. Możecie napisać własny apel do władz albo skorzystać z gotowego wzoru do przepisania. Przedstawiciele Koła będą na Was czekać na Wydziale Filologicznym. Zapewniają papier i wszystkie potrzebne materiały.

Kiedy? 15.12.2023
Gdzie? Wydział Filologiczny UŁ (ul. Pomorska 171/173), parter koło Auli A1

plakat dotyczący maratonu pisania listów

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź